Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celodenní program.

Mimokoňská činnost je jen jako doplňková, hlavním programem je péče o koně, jejich čištění, sedlání, uzdění a především jízda na nich. Děti si rozdělíme do dvou skupin, poníci a velcí koně. Při rozdělování do skupin také hraje roli, zda dítě umí jezdit, či ne, ale i to, jak je dítě velké, malé děti nedáváme záměrně na velké koně z toho důvodu, že by si velkého koně sami, neodvedly ani nenasedlaly, musely bychom to udělat za ně a tím bychom je o tyto činnosti ochudily. Naši poníci umí všechno, co velcí koně, a malé děti tak nejsou ochuzeny o žádné činnosti, o které by přišly, pokud bychom jim přidělily velkého koně. Jezdíme anglickým stylem, i když někteří koně mají pro větší bezpečnost dětí, westernová sedla.

Celodenní program :

8.00 -  9.00  - budíček, snídaně

9.00 - 10.00 - mimokoňská činnost, většinou rukodělná, svačina 

10.00 - 13.00 - čištění,sedlání,uzdění a jízda ( všechny děti se přímo podílejí na těchto činnostech, děti si svého přiděleného koně sami očistí, při sedlání a uzdění, těm, kteří to neumí, pomáhají vedoucí a instruktoři.

13.00 - 15.00 - oběd, polední klid

15.00 - 17.00 - mimokoňská činnost, hry, svačina

17.00 - 21.00  - a zase jsme u koní, čistíme,sedláme a jezdíme.

21.00 - 22.00 - večeře, kratší mimokoňská činnost a večerka

Děti mají také služby u koní v počtu 5-6 děti, služba na každého vychází lx za pobyt.Děti jedou na tábor především jezdit a ne pracovat, proto mají u nás službu u koní pouze jedenkrát. 1x týdně je vedena teorie, kde se děti seznámi s krmením, plemeny koní, s různými zajímavosti u koní, popsat uzdečku, sedlo.  Je jim puštěna instruktážní kazeta, kde názorně vidí přípravu na ježdění.

Polední klid je řešen volnou činností dětí, buď na pokoji, nebo jim je puštěn film, dle jejich výběru. Samozřejmě je vždy určen dohled z řad vedoucích. V připadě slušného počasí jezdí děti také do terénu, což je jezdecky náročnější a děti si tak zpevní sed. Každé dítě musí mít na jízdu helmu, pokud nemá svou ,je mu zapůjčena naše. Dbáme na bezpečnost jízdy v každém případě.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Všem

(Eroskatka, 11. 3. 2007 20:57)

Eliška: na kom byste jezdily, to se uvidí až tam, nejde to rozdělit teď, když se neví jaké děti a jak veliké budou na turnuse s váma, víš.

dieklavier: Na 8.turnuse se asik nefotilo a všechny fotky se sem nevlezou...

(2)007

(Lucie Petružálková, 26. 2. 2007 21:03)

Moc se těším na tábor až zase uvidím JURÁŠKA a spol...... a taky na vedoucí na Dadyka, Bulita

otázka

(Bára, 24. 2. 2007 9:32)

Chtěla jsem se zeptat jestly necete s něčím vypomoct.sem u koní od 3.let když tak napište na E-mail:buklasek@atlas.cz odepište hned Kde se nacházíte a kolik to stojí.Děkuju

dotaz

(Eliška, 12. 2. 2007 20:11)

já a moje kamošky a kamoš by sme měli zájem jezdili by sme na pony nebo na koních když jsme už absolvovali jeden tábor

koně

(adéla, 11. 2. 2007 10:08)

ahoj ja jsem adéla chci se vas zeptat kde ten tabor je moc rada bych tam jela ale nevím kde to je prosím odepiš na email tady je muj email ale co nejdriv plosím odepi plosím jerabkovaadela@seznam.cz

prosím prosím

(Michaela Dolejská, 10. 2. 2007 11:19)

Ahoj Leni.Na osmém turnusu v roce 2006 jsem měla Noisynku nemohla bych jí mít i tento rok se svou kamarádkou Ivou Bursíkovou která tam jede poprvé???
Já už ted chodím jezdit a ona ne tak nemohli by být na Noisynce mamince jezdit spolu???prosím prosím jsme jako vlastní sestry děkuje Michaela Dolejská P.S.Moc hezké fotky

Supeeeer:)

(Eliška, 9. 2. 2007 19:18)

Ahoj,tento tabor se mi velice libi...Doufam ze jeste mate volne misto protoze bych se svou kamoskou mela zajem o tydeni pobyt na vasem tabore....